Alfa Park Residence Botoșani

Cartier de case in Botosani , județul Botosani, zona Alfa Land, Aleea Pajiștei, cartier Alfa Land, șos. Iașului, Botoșani
[Arată locația în Google Maps]
Acest proiect a fost achiziționat în totalitate.
Informații și achiziții la:
07902. . . . .
Arată numărul de telefon ↑
  • Construcție finalizată
  • Data inceput: 01-01-2022
  • Data finalizare: 31-12-2027
  • Total case: 46
  • Suprafață totală: 120000mp

Alfa Park Residence — Cel Mai Mare Ansamblu Rezidențial din Botoșani

Alfa Park Residence este un proiect rezidențial de anvergură, amplasat în municipiul Botoșani și conceput ca un adevărat cartier urban modern. Desfășurat pe o suprafață totală de 12 hectare, ansamblul reunește locuințe de diferite tipuri — apartamente, case individuale, case înșiruite și duplexuri — într-un cadru complet dotat și bine conectat la infrastructura orașului.

Cu 2,2 hectare de spații verzi și 3 hectare de zone de relaxare, Alfa Park Residence propune un mod de viață echilibrat, în care natura și confortul urban coexistă armonios. Proiectul dispune de 864 de locuri de parcare, drumuri asfaltate, iluminat public și toate utilitățile racordate.

Tipuri de Locuințe și Specificații

Alfa Park Residence oferă o varietate largă de opțiuni de locuire, adaptate diferitelor nevoi și bugete:

  • Apartamente 2 camere — suprafețe utile între 48 și 77 mp, prețuri de la 86.250 € + TVA
  • Apartamente 3 camere — suprafețe utile între 66 și 67 mp, prețuri de la 110.350 € + TVA
  • Apartamente penthouse — suprafețe utile între 66 și 83 mp, prețuri de la 160.300 € + TVA
  • Case înșiruite (townhouse) — 90,30 mp utili, 4 camere, prețuri de la 160.000 € + TVA
  • Case duplex — 89,72 mp utili, 3 camere, prețuri de la 170.000 € + TVA

Proiectul include și case individuale cu 104,17 mp utili și 4 dormitoare, disponibile în fazele anterioare (în prezent vândute). Numărul total de unități de apartamente se ridică la 848 de unități distribuite în mai multe blocuri rezidențiale.

Facilități și Dotări — Un Cartier Complet

Alfa Park Residence se diferențiază prin gama excepțională de facilități incluse în ansamblu, care transformă cartierul într-o destinație de sine stătătoare:

  • Complex sportiv cu piscină interioară — pentru sport și relaxare pe tot parcursul anului
  • Centru medical — asistență medicală în imediata apropiere a locuinței
  • Restaurante și cafenele — opțiuni gastronomice diverse în cadrul cartierului
  • Magazine și spații comerciale — cumpărături fără deplasări lungi
  • Sală de fitness — antrenamente zilnice la câțiva pași de casă
  • Locuri de joacă pentru copii — spații sigure și amenajate pentru cei mici
  • Amfiteatru în aer liber — pentru evenimente culturale și comunitare
  • Program after-school — suport educațional pentru copiii din cartier
  • Clădire socio-culturală — centru comunitar pentru activități diverse
  • Promenadă lacustră — spațiu de plimbare și relaxare pe malul apei

Infrastructură și Conectivitate

Ansamblul dispune de o infrastructură completă, cu drumuri asfaltate, iluminat public stradal și racordare la toate utilitățile (apă, canalizare, gaz, curent electric, internet). Cele 864 de locuri de parcare asigură confort maxim pentru toți rezidenții și vizitatorii lor.

Modalități de Plată și Facilități Financiare

Alfa Park oferă flexibilitate financiară pentru cumpărători: rate directe la dezvoltator pe o perioadă de până la 12 luni, fără necesitatea unui credit bancar. De asemenea, sunt disponibile discounturi de la 3.000 € în funcție de tipul de locuință și momentul achiziției.

Contact: 0790 299 399 | contact@alfapark.ro | WhatsApp disponibil

Oferte disponibile în Alfa Park Residence Botoșani

Soseaua Iasului
  • 55 mp
  • 2 cam.
  • et. 2/4
46.000 €
Detalii
Apartament 2 camere Alfa Park Residence Botosani, ~55 mp, ~830 EUR/mp. Complex cu lac recreativ, patinoar, piscina, complex sportiv, gradinita. Plata Noua Casa/credit/cash....
Alfa Land
  • 52 mp
  • 2 cam.
90.000 €
Detalii
Apartament 2 camere 52 mp — Alfa Park Residence — Botoșani
Apartamentele cu 2 camere (48-77 mp, 86.250-113.500 € +TVA) din Alfa Park Residence, Aleea Pajiștei, Botoșani. 22 blocuri + 46 case, 848 apartamente total, livrat.
Preț 90.000 € +TVA.
...
Alfa Land
  • 75 mp
  • 3 cam.
160.000 €
Detalii
Apartament 3 camere 75 mp — Alfa Park Residence — Botoșani
Apartamentele cu 3 camere (66-81 mp, 110.350-160.000 € +TVA) din Alfa Park Residence. 1-2 băi, livrat.
Preț 160.000 € +TVA.
...
Alfa Land
  • 90 mp
  • 4 comp.
  • teren 200 mp
160.000 €
Detalii
Casă înșiruită 4 camere, 90 mp utili, Alfa Park Residence Botoșani, cartier Alfa Land. Ansamblu rezidențial de 12 hectare cu 46 case și 848 apartamente, facilități complete (piscină, centru medical, grădiniță, supermarket). Casă P+1, teren 170-350 mp: living 20 mp, bucătărie 9 mp, 3 ...
Alfa Land
  • 90 mp
  • 3 comp.
  • teren 200 mp
170.000 €
Detalii
Casă duplex 3 camere, 89,72 mp utili, Alfa Park Residence Botoșani, cartier Alfa Land. Ansamblu rezidențial de 12 hectare cu 46 case și 848 apartamente, facilități complete (piscină, centru medical, grădiniță, supermarket). Casă P+1, teren 170-350 mp: living 20 mp, bucătărie 11 mp, 2 do...
Alfa Land Rezidential Park SRL
Alfa Land Rezidential Park SRL
Sunteți dezvoltator imobiliar?
    Construiți un bloc de locuințe sau un cartier rezidențial, clădire de birouri sau alt proiect imobiliar în Botosani? Prezentați-l și în cadrul listei noastre de proiecte imobiliare.